Opiekunki żłobka zwolnione dyscyplinarnie! Tak traktowały maluszki

Opiekunki żłobka w Wałbrzychu znęcały się nad dziećmi? Rodzic ujawnił prawdę
fot. Pixabay

Opiekunki znęcały się nad dziećmi w żłobku? Trzy kobiety zostały zwolnione z pracy dyscyplinarnie, po ujawnieniu przez jednego z rodziców, jak zachowywały się w obecności maluchów. Postępowanie opiekunek udało się zarejestrować na nagraniu przez ojca jednego z dzieci. W nagraniach słychać m.in., jak kobiety używają wulgarnego słownictwa i zastraszają maluchy. Istnieje podejrzenie, że mogły robić też coś gorszego.

REKLAMA

Jak donosi „Gazeta Wyborcza Wałbrzych” – jeden z rodziców dziecka uczęszczającego do żłobka w Wałbrzychu nabrał podejrzeń, kiedy dostrzegł, że jego pociecha dziwnie się zachowuje. Pewnego razu postanowił doczepić do ubranka dziecka urządzenie rejestrujące dźwięk. Kiedy odtworzył nagranie, po odebraniu malucha z placówki, odkrył prawdę.

Opiekunki żłobka zwolnione dyscyplinarnie. Są podejrzane m.in. o zastraszanie dzieci

Zarejestrowane materiały przekazał do lokalnego urzędu miasta. Nagrania trafiły potem w ręce prezydenta Wałbrzycha, który przesłał do prokuratury zawiadomienie, dołączając dwie płyty CD z materiałem dowodowym oraz stenogramy.

REKLAMA

Na nagraniach było rzekomo słychać, jak opiekunki używają wobec dzieci wulgarnego słownictwa i wyzwisk.

Na podstawie zawiadomienia i zebranych dowodów śledczy uruchomili dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności postępowania trzech opiekunek wobec małych dzieci. Policja sprawdzi również, czy ze strony kobiet nie dochodziło do poważniejszych nadużyć, tj. znęcania się fizycznego. Istnieje podejrzenie, iż opiekunki szarpały dzieci oraz groziły zamknięciem w szafie, w przypadku rozrabiania przez maluchy.

REKLAMA

Jak informuje „Gazeta Wyborcza Wałbrzych” – kobiety zostały zwolnione z pracy dyscyplinarnie.