Opozycja w rozsypce! Gowin zwerbował do siebie znanego polityka Platformy Obywatelskiej!

REKLAMA

Wicepremier Jarosław Gowin wzmocnił swoją partię o kolejnego polityka z opozycji. Tym razem do Porozumienia przeszedł Andrzej Gut-Mostowy z Platformy Obywatelskiej. Poseł PO w zeszłej kadencji uznany został przez portal money.pl za najbogatszego posła z majątkiem szacowanym na 35 mln zł. Według nieoficjalnych informacji do Porozumienia mają również wkrótce przystąpić też politycy Nowoczesnej.

W partii Gowina były poseł PO obejmie funkcję prezesa okręgu nowosądecko-podhalańskiego Porozumienia i rozpocznie budowę struktur tego ugrupowania.

REKLAMA

Ten transfer polityczny, szczególnie w kontekście wyborów samorządowych, jest silnym ciosem dla Platformy Obywatelskiej. Gut-Mostowy to jedna z najbardziej znanych osób na Podhalu. O jego sprawy walczył od wielu lat jako samorządowiec, a potem jako poseł.

Polityk kojarzony był ze skrzydłem konserwatywnym w partii Schetyny. Swoją decyzję uzasadnia tym, że Platforma od kilku lat skręca w lewo.

– Sprawy światopoglądowe i gospodarcze były zasadniczymi motywami, z którymi nie zgadzałem się, będąc w Platformie Obywatelskiej. Ostatnie wyrzucenie trzech posłów z tej partii, ale przede wszystkim nałożenie dyscypliny światopoglądowej, było absolutnie dla mnie nie do zaakceptowania. Pewien proces przesuwania się Platformy Obywatelskiej w lewo obserwowałem już od kilku lat – powiedział Gut-Mostowy na wspólnej konferencji z Jarosławem Gowinem w niedzielę w Zakopanem.

REKLAMA

Gowin przypomniał, że z Gutem-Mostowym współpracował przez wiele lat w Platformie Obywatelskiej, współtworząc jej nurt konserwatywny.

– Bardzo się cieszę, że dzisiaj nasze drogi łączą się ponownie. Andrzej Gut-Mostowy jest tutaj na Podhalu i w całym okręgu nowosądeckim ikoną konserwatyzmu i zarazem ikoną postawy wolnorynkowej. Nasze ugrupowanie jest płaszczyzną spotkania się wszystkich ludzi, dla których w sprawach światopoglądowych ważne są takie wartości jak: rodzina, patriotyzm, silna obecność wiary. Natomiast w sprawach gospodarczych zdecydowanie stawiamy na prywatną przedsiębiorczość, wolny rynek i niskie podatki – podkreślił.

Udostępnij: