Śmiercionośny Orkan Friederike sieje spustoszenie w Europie. Wiejąc z prędkością 203 km na godzinę zabił co najmniej 9 osób i wyrządził wiele poważnych szkód materialnych. Żywioł sparaliżował komunikację, pozrywał dachy z domów i uszkodził linie energetyczne pozbawiając ludzi prądu.

https://www.youtube.com/watch?v=qX2TuHiuirU

W czwartek i w nocy z czwartku na piątek pogodę w Polsce kształtuje niewielki, ale dynamiczny niż z centrum nad Morzem Północnym, między Wyspami Brytyjskimi a Niderlandami – poinformowała w TVN Meteo synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

Wiatr w Holandii osiągną tak wysoką prędkość, że przewracał ludzi na ulicy. W Rotterdamie orkan powalał również ogromne kontenery. Z domów zrywał dachy.

W Niemczech w całym kraju wstrzymano kursy kolei państwowych. – To konieczny środek bezpieczeństwa, bo zakłócenia wywołane wichurami są tak poważne, że pociągi relacji dalekobieżnych zwyczajnie nie mogą kursować” – powiedział agencji dpa rzecznik DB Achim Stauss.

Jedyną zaletą przechodzącej wichury jest to, iż oczyści nasz kraj z zimowego smogu, który ostatnimi czasy osiąga rekordowe stężenia. Niestety nie na długo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę