Kawa na zimno
YouTube | The Cooking Foodie

Od kilku dni możemy cieszyć się piękną pogodą, a dodatkowo towarzyszą nam letnie temperatury. Nic zatem dziwnego, że wiele osób szuka ochłodzenia. Sposobem na ulgę podczas upałów może być przepyszna kawa!

Kawa kojarzy się nam przede wszystkim z napojem, który ma za zadanie postawić nas na nogi i rozbudzić. Jednak może być także przyjemnym deserem, który ukoi nasze pragnienie. Co więcej, aby skosztować pysznej kawy nie musimy udawać się wcale do drogich restauracji czy kawiarni. Szybko i tanio możemy przygotować ją w domowym zaciszu, a rodzina i znajomi na pewno będą zachwyceni!

Na portalu o2 pojawił się przepis na orzeźwiającą kawę bez dodatku lodu! Napój podbija ostatnio media społecznościowe, bo nie dość, że ukoi nasze pragnienie i świetnie smakuje, to jeszcze niesamowicie wygląda!

Do przygotowania wyjątkowej kawy potrzebujemy zaledwie kawy (najlepiej rozpuszczalnej lub sypanej, ale bez fusów), a także schłodzonego mleka i cukru lub też innej substancji słodzącej (może to być np. erytrytol, ksylitol, miód).

Na początku kawę zalewamy 50 mililitrami wody i mieszamy do rozpuszczenia. Wsypujemy cukier lub dodajemy inny słodzik. Przy pomocy ubijaczki lub blendera mieszamy całość do momentu, aż kawa będzie przypominać piankę. Na koniec dolewamy schłodzone mleko.

Smacznego!

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę