Ostrzeżenie dla Warszawy! W okolicy może grasować gigantyczny i niebezpieczny wąż!

REKLAMA

Nietypowe znalezisko odkryto na terenach podwarszawskiej gminy Konstancin Jeziorna. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska informuje, że w sobotę natrafiono tam na wylinkę węża. Patrol po przybyciu na miejsce znalazł następną wylinkę, o wiele większą od poprzedniej! W chwili obecnej trwają poszukiwania gada.

„W dniu 07/07/2018 Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezieniu wylinki węża pow. 2 metrów. Patrol pojechał pod wskazane miejsce nad Wisłą na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew . Na miejscu znaleziono wskazaną wylinkę a po dokładniejszym obszukaniu terenu znaleziono w wysokich trawach drugą jej części. Zmierzona wylinka miała bez głowy długość 5.30 metra a obwód około 50 cm. Ekspert określił ją jako wylinkę dorosłego Pytona Tygrysiego. Wylinka jest świeża więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt powiadomiła lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego” – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez Służbę Ochrony i Ratownictwa Zwierząt.

Służba przypuszcza, że wylinka mogła zostać pozostawiona nad brzegiem Wisły przez dowcipnisia.

REKLAMA

– Istnieje możliwość, że jest to bezmyślny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły. Do czasu potwierdzenia tego scenariusza zakładamy, iż zagrożenie jest realne i podejmujemy codzienne próby znalezienia węża – informują autorzy postu.

„Prosimy wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy. Zagrożone atakiem są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe” – ostrzega Służba w swoim komunikacie.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt pod numerem 22 35 06 691 lub 792 112 222. Służby gwarantują, że jeśli zgłosi się do nich osoba, która odpowiada za zdarzenie, zapewniają brak konsekwencji na obecnym etapie poszukiwań.

REKLAMA

Podziel się: