Oświęcim. Od pięciu lat znęcał się nad żoną, w końcu trafił w ręce policji

Ford zderzył się z pociągiem na Podkarpaciu. Nie żyje 17-letnia dziewczyna
fot. Pixabay

Policjanci z Oświęcimia w Małopolsce udali się pod adres jednego z mieszkańców, który według treści zgłoszenia miał się znęcać nad swoją żoną. Jak się później okazało, ich interwencja była niezbędna.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu informuje, że operator numeru alarmowego otrzymał w ostatnim czasie zgłoszenie na temat agresywnego 40-latka. Rozmówca przekazał, że mieszkaniec gminy miał się znęcać nad 35-letnią żoną.

Policja udała się we wskazane miejsce, gdzie znajdowała się pokrzywdzona i domniemany oprawca. Mężczyzna był pijany. Podczas interwencji zaczął również znieważać mundurowych i atakować ich fizycznie.

Policjantom szybko udało się obezwładnić agresywnego mężczyznę, po czym przewieziono go na komisariat. 40-latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał też zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. 35-latka cierpiała od pięciu lat.

Mieszkaniec gminy Oświęcim odpowie także za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Wobec niego zastosowano policyjny dozór, nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Udostępnij: