Oszczędna sąsiadka podlewa tym kwiaty. Jej balkon tętni życiem

rośliny na balkonie
fot. screen Youtube / @user-pe2bk5fi4t / Pixabay

Pusty balkon nie wygląda najlepiej, więc przydałoby się go ładnie przystroić. Wiadomo, że rośliny ozdobne sprawdzą się tutaj rewelacyjnie i najlepiej go ożywią. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest regularne zajmowanie się kwiatami. W grę wchodzi podlewanie, zabezpieczanie przed silnym wiatrem czy nawożenie. Ostatnią czynność można sobie ułatwić, stosując uniwersalny środek wzmacniający do roślin balkonowych. Nie znajdziesz go w sklepie – zrobisz go samodzielnie w domowych warunkach. Kwiaty momentalnie „wystrzelą” i będziesz patrzeć na nie z dumą.

REKLAMA

Z czego składa się domowy nawóz do roślin balkonowych?

Bazą domowego specyfiku są płatki owsiane. Sprzyjają rozwojowi nowych pąków, a obecny w nich cynk, magnez i fosfor sprawią, że korzenie kwiatów będą mocne jak dąb.
Do 1 litra wody wsyp 3 łyżki stołowe płatków i odłóż na 3 godziny, przemieszaj, a potem odcedź. Płynnym środkiem podlewaj wszystkie kwiaty balkonowe raz na 3 tyg.

Inny pomysł na nawóz. Ten zregeneruje nawet najsłabsze kwiaty

Nieraz dodatkowe dokarmianie jest wręcz wskazane, np. pod koniec sezonu, gdy wiele roślin opada z sił i powoli przestaje dekorować balkon. Na szczęście odżywka z fusów po kawie i skórki od banana znów pobudzi rośliny do życia.

Skórkę od banana zmiksuj, a następnie dodaj do niej 2 łyżki fusów z kawy, wszystko rozcieńcz litrem wody i odstaw na moment. Nawóz zamieszaj, przecedź i ponownie rozwodnij (w proporcji z wodą 1:4). Podlewaj kwiaty balkonowe, a wkrótce polepszy się ich kondycja. Będą lepiej odpierać atak patogenów i zniosą niesprzyjające warunki atmosferyczne.

REKLAMA

Czytaj też: Storczyk kwitnie prawie non stop. Florystyczny patent jest bezcenny

Podziel się: