Storczyk kwitnie prawie non stop. Florystyczny patent jest bezcenny

storczyk
fot. screen Youtube / Mẹo vặt cuộc sống

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto hodować w domu storczyki. Rośliny te stanowią piękną dekorację i mogą występować w różnych wariantach kolorystycznych. Białe, żółte, różowe czy niebieskie płatki kwiatowe wyglądają prześlicznie. Prawidłowo pielęgnowana orchidea zawiązuje nowe pączki przeważnie jeden raz w roku. To trochę za mało i wielu z nas oczekuje większego poświęcenia z jej strony. Jak zachęcić sadzonkę do częstszego wypuszczania kwiatów? Warto przyswoić sobie kilka poniższych wskazówek florysty odnośnie uprawy i podlewania. Storczyk to doceni i będzie kwitł prawie non stop!

REKLAMA

Kluczowe zasady pielęgnacji orchidei

Orchideę użyźniaj co 2 tygodnie, stosując odżywkę dedykowaną tej roślinie. Ponieważ jest ona gatunkiem egzotycznym, preferuje wysoką wilgotność powietrza. Niektóre odmiany najlepiej prosperują w środowisku o 40-70% wilgotności. Natomiast zimą wilgotność w domach jest niższa (ze względu na sezon grzewczy) i wtedy warto zaopatrzyć się w nawilżacz powierza. Kolejny aspekt dotyczy stanowiska. Storczyk należy postawić w jasnym miejscu i unikać bezpośredniego słońca.

Patent na nieustanne kwitnienie. Trik od florysty dotyczy nawadniania

W fazie spoczynku podlewaj storczyka raz na 7 dni (gdy nie kwitnie / nie rozwija się). Gdy jednak pojawią się pąki, podlewaj go częściej, nawet 2x w tygodniu.

Ważne, by między następnymi podlewaniami orchidea miała sucho. W związku z tym zajrzyj do jej podłoża i oceń stopień nawodnienia. W doniczce koniecznie zrób szczeliny drenażowe, bo roślina gorzej kwitnie, gdy na dnie zalega woda.

REKLAMA

Czytaj też: Monstera za darmo. Szybko rozmnożysz ją przy pomocy 1 liścia

Podziel się: