Oszukujesz pracodawcę na L4? Uważaj co publikujesz na Facebooku…

Podczas zwolnień lekarskich Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma prawo skontrolować czy pracownik rzeczywiście jest chory. ZUS podsumował wyniki kontroli z ubiegłego roku. Wyniki są zatrważające.

   

Jak informuje Rzeczpospolita w ubiegłym roku wstrzymano lub obniżono świadczenia chorobowe na kwotę – uwaga – 207,7 miliona złotych! Jakie były najciekawsze przypadki przeprowadzonych kontroli?

Jeden z ubezpieczonych, zamiast siedzieć w domu pracował w zakładzie kosmetycznym. Inny pracownik w czasie zwolnienia lekarskiego brał udział w maratonie. Ta kontrola odbyła się na wniosek pracodawcy, bo też jest taka możliwość. Szef nie pomylił się.

   

Inny pracownik, w czasie zwolnienia lekarskiego, który na co dzień jest kierowcą pracował na rzecz innego pracodawcy. Co robił? Przewoził materiały budowlane ciężarówką. Przy okazji pochwalił się tym na Facebooku, skąd pracodawca się o tym dowiedział.

Polacy często oszukują swoich pracodawców i nawet nie pomyślą, jakie skutki może mieć publikacja zdjęć w mediach społecznościowych. Tak najłatwiej można wpaść!

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News