Poseł PiS proponuje wprowadzenie "kartek" na węgiel
fot. Pixabay

Kryzys węglowy, przekładający się na olbrzymi braki tego surowca w składach, powoduje, że nierzadko desperacko poszukujemy miejsca, gdzie można nabyć tego typu opał. Desperację niestety najczęściej wykorzystują oszuści, którzy w ludzkim strachu przed nadchodzącą zimą znaleźli nowe źródło dochodu.

Z takimi oszustami zetknął się mieszkanie powiatu kolbuszowskiego, który dał się nabrać na fałszywy sklep internetowy z węglem. Mężczyzna wypełnił formularz, zamówił ekogroszek i opłacił zamówienie, które opiewało na ponad 2000 złotych. Niestety, pieniądze przepadły, gdyż okazało się, że jedynym prawdziwym elementem na stronie była bramka płatności, która pozwalała opłacać zamówienia na opał, który nie istniał. Poszkodowany złożył zawiadomienie o oszustwie na policję – informuje „Super Express”.

Znalazł sklep z ekogroszkiem. Zamówił i stracił ponad 2000 złotych

„Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka dni wcześniej zamówił na stronie internetowej ekogroszek. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia, dokonał wymaganej płatności za towar. Zamówiony opał miał przyjść kurierem. Po kilku dniach, kiedy pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru, jak również nie mógł nawiązać żadnego kontaktu ze sprzedającym, poszukał informacji na jego temat w internecie. Jak się okazało, znalazł wiele komentarzy świadczących o tym, że ma do czynienia z oszustem” – przekazała Komenda Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie oszukańczego sklepu internetowego. W dobie trudności z zakupem węgla, takich form oszustwa może pojawiać się znacznie więcej.

„Oszuści wykorzystują każdą sytuację, aby osiągnąć swój cel. Niepewna sytuacja na rynku opałowym jest również okazją wykorzystywaną przez przestępców. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas internetowych transakcji związanych z zakupem opału” – apelują mundurowi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę