Otwierasz słoiki w ten sposób
YouTube screen | Smart Fox

Otwierasz słoiki w ten sposób? Okazuje się, że większość osób przez cały ten czas robiła to niepoprawnie. Sprawdź czy też popełniasz  ten popularny błąd.

Słoiki z przetworami są obecne w każdym domu. Kiedy są zawekowane nie można ich z lekkością otworzyć, dlatego większość z nas od razu biegnie w kierunku kuchennej szafki po ostry, cienki nóż. Jest to błąd, który popełnia co druga osoba nie mając pojęcia o tym, że istnieje na to dużo prostszy, bezpieczniejszy sposób.

Otwierasz słoiki w ten sposób? Popełniasz błąd

Mocno zakręcony słoik to problem z którym zmagamy się prawie na co dzień. Wiele osób najpierw sięga po ostry nożyk i wciska go pomiędzy szkło i pokrywkę i porusza nim. Nie jest to ani dobry, ani bezpieczne ponieważ nóż może odskoczyć w naszą stronę lub nóż pęknie nam w dłoni.

Najlepszym sposobem jest ściśnięcie dłońmi pokrywki. Jak to zrobić? Otocz dłońmi pokrywkę po bokach, następnie zwiąż palce i dociśnij dłonie do siebie. Kiedy powietrze wyleci usłyszysz charakterystyczny dźwięk. Słoik otworzy się szybko i bez oporu.

Warto zastosować ten patent, jeśli lubisz kulinarne i przydatne gadżety to warto zwrócić uwagę na otwieracz do słoików. Kosztuje grosze, a jest niezwykle przydatny.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!