Owiń stopy folią spożywczą
YouTube screen | Uradi Sama- Ideje za kreativce

Owiń stopy folią spożywczą i zostaw na 20 minut, a twoje pięty ci podziękują. Będą gładkie i nawilżone jak nigdy. Sprawdź genialny patent. 

Suche pięty to problem, który dotyka wiele osób. Przyczyny tego stanu mogą być różne – od zaniedbania do tych zdrowotnych. Jest jednak sposób na to, by były gładkie bez konieczności frezowania u kosmetyczki. Wystarczy mieć pod ręką folię spożywczą i krem z mocznikiem do stóp.

Owiń stopy folią spożywczą – twoje pięty będą gładkie i nawilżone

Na początku przygotuj krem z mocznikiem 30% – zmiękczy i nawilży skórę pięt. Przed owinięciem stóp należy je wymoczyć przez 5 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem łyżki soli, a potem przetrzeć pięty tarką. Potem wystarczy osuszyć stopy, następnie nałożyć krem, zostaw grubszą warstwę na piętach. Owiń całe stopy folią spożywczą, nałóż skarpetki i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie zdejmij folię i wmasuj pozostałości po kremie w skórę.

Zamiast kremu z mocznikiem można stosować maski do stóp z dodatkiem kwasów AHA, które także rewelacyjnie zmiękczą, uelastycznią skórę pięt. Jeśli nie masz folii spożywczej to użyj torebek foliowych.

Pamiętaj o regularnym stosowaniu kremów do stóp jeśli zmagasz się z problemem suchych pięt na co dzień. Warto także wyeliminować przyczynę tego stanu i wykonać badania laboratoryjne, a oprócz tego zadbać o nawodnienie organizmu i dietę bogatą w witaminy z grupy B.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!