Owiń tym kostki przed kleszczami. Skuteczny trik leśników

Owiń tym kostki przed kleszczami
Pixabay

Owiń tym kostki przed kleszczami. Jeśli wybierasz się do lasu, to warto dowiedzieć się jak zabezpieczyć się przed jednym z największych zagrożeń jakimi są małe pasożyty – kleszcze.

REKLAMA

Kleszcze to małe pasożyty, które są jednym z największych zagrożeń dla zdrowia ludzi i zwierząt. Mogą przenosić niebezpieczne choroby – borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza i wiele innych bakterii. Dlatego niezwykle ważne jest, aby umieć chronić się przed tymi niebezpiecznymi pasożytami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie kleszczy jest owijanie kostek przed wyjściem do lasu.

Owiń tym kostki przed kleszczami. Trik leśników

Owijanie kostek przed pójściem do lasu to popularny trik stosowany przez leśników. Polega on na owinięciu kostek taśmą klejącą lub szorstkim bandażem, aby utrudnić kleszczom dostęp do skóry. Wiadome jest, że kleszcze najczęściej atakują stopy. Owinięcie kostek będzie więc szczególnie skutecznym sposobem na ochronę przed nimi.

REKLAMA

Ten patent jest prosty i tani, bo wystarczy kupić taśmę lub bandaż i owinąć kostki przed każdym wyjściem do lasu. Nie trzeba stosować żadnych chemicznych środków, które mogą być kosztowne i nie zawsze skuteczne. Jednak warto też spryskać się nimi dodatkowo w ramach lepszej ochrony i odstraszenia.

Pamiętaj jednak, że owijanie kostek przed kleszczami nie jest w 100% skuteczne, a jedynie zapobiega ich przemieszczaniu się wzdłuż ciała. Kleszcze atakują też inne części ciała, dlatego nie rezygnuj z innych sposobów ochrony. Ubieraj odpowiednie stroje – długie spodnie i bluzy z długimi rękawami oraz nakładaj na skórę środki odstraszające kleszcze. Po każdym wyjściu do lasu dokładnie sprawdź całe ciało zwracając szczególną uwagę na skórę w okolicach stóp, pachwin, pępka, szyi i za uszami. W przypadku stwierdzenia obecności kleszcza, należy go jak najszybciej usunąć.

REKLAMA

Podziel się: