„Krystyno Pawłowicz, jest Pani najpodlejszym przykładem człowieka, największym bagnem sceny politycznej”, napisał na Facebooku Jurek Owsiak. Te ostre słowa założyciela Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są odpowiedzią na wpis posłanki PiS na Twitterze, w którym obraziła ona byłych prezydentów Polski.

„Polacy wybierali sobie na fotel Prezydenta RP: zdrajcę, agenta donosiciela, pijaka, agenta obciachowego »bigosa« w kolejce na »tron«: zdrajca, tchórz, kłamca nienawidzący Polski. A dla ostat. kompromitacji PL – człowiek ze Słupska… Polacy, co z nami ?”, napisała Pawłowicz na swoim profilu na Twitterze 19 kwietnia.

Posłanka oceniła w ten sposób Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego oraz skomentowała wyniki sondażu, z których wynika, że w wyścigu o prezydenturę poważne szanse, obok Andrzeja Dudy i Donalda Tuska, miałby obecny włodarz Słupska Robert Biedroń.

Do tego pełnego inwektyw komentarza posłanki PiS odniósł się na swoim profilu na Facebooku Jurek Owsiak. „Twitterowy zlew pomyj Posłanki Pawłowicz o Prezydentach, nawet jeśli nie wymieniła ich nazwisk, powinien być ścigany z urzędu. Z rąk Prezydentów mojego kraju, Polski, otrzymywałem ordery, które z dumą przyjąłem za swoją i milionów Polaków pracę, z której to pracy jestem dumny, dumny i jeszcze raz – dumny! Nie Ty będziesz swoimi chorymi ocenami opiniowała Prezydentów RP! Wiesz co jest napisane w Konstytucji? Że »Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej«”, napisał założyciel WOŚP.

„Ty, w mojej ocenie, nie zrobiłaś nic, podkreślam – NIC dla dobra tego kraju. Każdy wolontariusz Orkiestry zrobił wiele więcej dobrego, niż ty zrobiłaś kiedykolwiek dla kogokolwiek”, ocenił Owsiak, zwracając się do posłanki, i dodał: „Pyta Pawłowicz – co z Polską? To ja się pytam Polaków – co z Pawłowicz? Moim zdaniem należy wyrzucić ją na zbity… z Sejmu”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę