Ozon skuteczny na koronawirusa?

Aby zneutralizować koronawirusa stosuje się niskie stężenie ozonu. Takie działanie jest wystarczające do skutecznej neutralizacji, a jednocześnie nie jest szkodliwe dla ludzi.

   

Działanie ozonu w walce z koronawirem potwierdziły badania japońskich specjalistów. Z powodzeniem tę metodę można stosować w szpitalach, poczekalniach dla pacjentów. Można jej również użyć w domu, jeśli ktoś z domowników przechodził chorobę.

Do zniszczenia koronawirusa wystarczające jest użycie ozonu o koncentracji na poziomie zaledwie 0,05-0,1 ppm (cząsteczek na milion). Jak informuje redakcja niezależnej.pl wskazują na to badania, jakie przeprowadzili specjaliści prywatnego Uniwersytetu Medycznego Fujita w Toyake w Japonii. Tak małe stężenie ozonu nie jest szkodliwe dla ludzi, a pozwala unicestwić wiele patogenów.

   

Ozon jest również skuteczny w dezynfekcji przedmiotów ochronnych, takich jak gogle i odzież. Tę metodę wykorzystuje się już na przykład w szpitalu uniwersyteckim Fujita, gdzie ozon wykorzystuje się do dezynfekcji w poczekalniach i pomieszczeniach dla pacjentów.

     

Zobacz także:  Budka o szczepieniach: System padł, państwo okazało się bezsilne
Polub ShareInfo.pl na Facebooku: