Pandemia koronawirusa: nosić soczewki czy nie?

Rzeczywiście, ryzyko zakażenia się wirusem w trakcie zakładania soczewek istnieje. Jednak można to ryzyko określić jako marginalne. Najważniejsze, aby podczas zakładania i zdejmowania soczewek rygorystycznie przestrzegać zasad higieny.

Eksperci z Polskiego Towarzystwa Okulistycznego twierdzą, że w czasie epidemii koronawirusa można nosić soczewki kontaktowe. Teoretycznie ryzyko zakażenie istnieje, ale można powiedzieć, że jest ono marginalne. Jak informuje Rzeczpospolita, eksperci uważają także, że okulary mogą stanowić dodatkową mechaniczną barierę ochronną przed aerozolem. Może to więc dobry pomysł, aby w tym czasie zamiast soczewek nosić okulary.

Czytaj także:  Masz chory pęcherz? To unikaj tych produktów!

Ci, którzy nie chcą zrezygnować z soczewek, w czasie epidemii powinni szczególnie zwrócić uwagę na higienę. Należy rygorystycznie przestrzegać zaleceń higienicznych, takich jak: dokładne mycie rąk, wycieranie rąk za pomocą jednorazowego ręcznika oraz korzystanie z pojemników do przechowywania soczewek. W trakcie wymiany soczewek należy bezwzględnie unikać dotykania lub pocierania oczu. Należy również pamiętać o codziennej wymianie płynu do przechowywania soczewek.

Czytaj także:  Uspokój jelita… i siebie!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.