mycie podłogi mopem
fot. Pixabay

Czyszczenie posadzki, a zwłaszcza paneli podłogowych, nie jest wcale łatwym zadaniem. Należy bowiem zadbać o pewne detale, bez których niemal na pewno zostawimy smugi czy mglistą powierzchnię. Jeżeli masz porysowane panele, to istnieje spora szansa, że znów odzyskają dawną elegancję. Zastosuj patent sprzątaczek, a szybko się o tym przekonasz.

Rysujące się panele to nie lada problem

Każde panele podłogowe wraz z postępem czasu ulegają zniszczeniom. Można unikać chodzenia po nich w butach czy podłożyć pod meble filcowe spodki. Niestety o wypadki jest nietrudno – chwila nieuwagi i coś ląduje na podłodze, a wtedy tworzą się rysy. Zdradzamy trik, który temu zaradzi. Stosuje go mnóstwo sprzątaczek. Drewniana powierzchnia w kilka chwil odzyska pożądany wygląd.

Trik mistrzyń sprzątania

Sposób jest bardzo łatwy. Wystarczy użyć zwykłej soli spożywczej. Malutkie kryształki potrafią znakomicie skompensować niewielkie deficyty w drewnie w czasie mycia posadzki.

Wcześniej jednak przed naniesieniem soli na powierzchnię właściwie ją przygotuj. Tak się składa, że tradycyjna sól kuchenna jest odrobinę za gruba i najpierw musisz ją rozdrobnić. Przesyp kryształki do blendera albo młynka do kawy i zmiel do czasu, aż uzyskasz pył (tj. cukier puder).

Posyp solą i szoruj

Zmieloną solą posyp panele podłogowe, na których znajdują się rysy i zacznij je myć ciepłą, ale nie gorącą wodą. Możesz dodać do niej parę kropel ulubionego olejku zapachowego, a wtedy w pomieszczeniu będzie unosił się ładny zapach. Ponadto możesz do wiadra z wodą wlać szklankę białego octu. To świetny nabłyszczacz, dzięki któremu parkiet będzie lśnić. Gdy umyjesz całą powierzchnię, to zaczekaj, aż wyschnie – po małych zarysowaniach nie powinno być już śladu. Jeśli jednak niektóre z nich wciąż będą widoczne, ponownie wykonaj zabieg.

Czytaj też: Tani i skuteczny sposób na śnieżnobiałe skarpetki. Musisz przetestować


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!