białe skarpetki na stopach.
fot. screen Youtube / Tiger

Białe skarpetki pasują do wielu stylizacji. Ale zwykle już po pierwszym założeniu i upraniu nabierają szarości, przez co nie prezentują się już zbyt elegancko, a ponowne ich założenie stoi pod znakiem zapytania. Sprawdź, jak doprać skarpetki, aby znów były śnieżnobiałe.

Jak doprać białe skarpetki? Użyj sody oczyszczonej

To tani i szybki patent. Ten proszek w połączeniu z wodą potrafi zdezynfekować i wyczyścić tkaniny, więc w kilka chwil skarpetki odzyskają czysty biały kolor.

Do wody z sodą wrzuć skarpetki i namaczaj je przez ok. 40 minut. Później wypierz je w pralce. Jeszcze szybszy sposób to połączenie sody z proszkiem do prania i wypranie skarpetek tradycyjnie – w pralce. Skarpety też będą białe i to bez namaczania.

Inne domowe metody na dopranie białych skarpetek

Nie tylko soda ma właściwości wybielające – także proszek do pieczenia. Wymieszaj go z letnią wodą i szarym mydłem, a potem wcieraj w brudne obszary na skarpetach.

Płyn do naczyń służy do usuwania tłustych zabrudzeń, a poza tym jest świetnym wybielaczem. Wlej do bębna pralki odrobinę tego preparatu i upierz skarpety.

Aspiryna to nie tylko lek, a także wybielacz. Skarpetki namaczaj w ciepłej wodzie z dodatkiem 6 tabletek leku. Obecny w nim kwas acetylosalicylowy trwale usuwa brud i nadaje się do wielu innych białych materiałów.

Cytryna i ocet to kompozycja o silnym i efektywnym działaniu. Połącz ocet z sokiem z połowy owocu i namaczaj w nim niedopraną część garderoby.

Starym i znanym sposobem na wybielenie skarpetek, a nawet obrusów i firanek jest użycie skorupek jaj. Wsyp je do woreczka z materiału i umieść razem ze skarpetkami w pralce, a potem wypierz jak zawsze. Skarpetki będą idealnie białe.

Czytaj też: Szybki trik na odświeżenie szczotki do włosów. Będzie jak nowa


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!