Most Krymski został zamknięty. Nie działa też przeprawa promowa do Rosji
fot. Twitter

Na okupowanym przez Rosjan Półwyspie Krymskim zapanowała panika po zamknięciu Mostu Krymskiego nad Cieśniną Kerczeńską – jedynego, bezpośredniego połączenia lądowego Krymu z Rosją. Jak informują rosyjskie władze administrujące półwyspem – zamknięcie mostu spowodowane jest „przyczynami technicznymi”.

Mieszkańcy Krymu nie mogą wydostać się z półwyspu! Jedyny szlak w kierunku Rosji, oprócz obszaru Ukrainy objętego wojną, został odcięty w wyniku zamknięcia dziś rano Mostu Krymskiego. Samochody stoją przed przeprawą w ogromnych korkach, ale nie mogą wydostać się z okupowanego półwyspu. Zdaniem lokalnych mediów, nagłe wyłączenie mostu z użytkowanie jest związane z porannymi wybuchami. Wobec groźby kolejnych ataków na przeprawę władze okupowanego Krymu zdecydowały się na zamknięcie mostu nad Cieśniną Kerczeńską – podaje „Polsat News”.

Nie mówią tego jednak oficjalnie. Według oficjalnego komunikatu most został zamknięty z „przyczyn technicznych”.

Most i przeprawa promowa pomiędzy Krymem a Rosją zostały zamknięte. Rosjanie twierdzą, że to ” z przyczyn technicznych”

„Ruch na Moście Krymskim został wstrzymany z przyczyn technicznych i zostanie przywrócony w najbliższej przyszłości. Przepraszamy za chwilowe niedogodności. Przeprawa promowa działa normalnie” – informuje na Telegramie szef lokalnych władz ds. Transportu.

Oświadczenie nie zgadza się z relacjami lokalnych mieszkańców, którzy twierdzą, że w okolicach przeprawy było słychać serię eksplozji.

Wyłączenie z użytku Mostu Krymskiego oznacza znaczne problemy z logistyką. Ludzie, chcący przejechać z Rosji na Krym lub wydostać się z Krymu, są zmuszeni stać w kilometrowych korkach. Nie wiadomo ponadto, kiedy przeprawa lądowa zostanie znów uruchomiona. Oprócz mostu zaprzestano funkcjonowania również przeprawy promowej. Wniosek jest więc jednoznaczny – jedyne bezpieczne połączenie Krymu z Rosją zostało odcięte.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę