Papież Franciszek powołał komisję, która zbada, czy kard. Dziwisz tuszował pedofilię wśród księży

Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska/Flickr.com/Public domain

Specjalna komisja watykańska powołana przez papieża Franciszka prowadzi śledztwo w sprawie tuszowania przez kard. Stanisława Dziwisza przestępstw pedofilii, których dokonywali księża.

REKLAMA

Według informacji portalu Onet na czele komisji stanął kard. Angelo Bagnasco, zaś jej członkowie mieli już przesłuchać w tej sprawie kilka osób. O rozpoczęciu śledztwa nie został poinformowany polski Kościół.

Informacje te potwierdził publicysta Tomasz Terlikowski. „Dzieje się. Kardynał Angelo Bagnasco jeździ po Polsce i rozmawia ze świadkami i ofiarami. Temat? Kard. Stanisław Dziwisz. Wiele wskazuje na to, że czeka nas trzęsienie ziemi”, napisał na Twitterze.

REKLAMA

Z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski stwierdził na Facebooku, że „papież Franciszek traci chyba zaufanie dla władz polskiego episkopatu”. „Blokowanie przekazania akt kościelnych dla komisji państwowej tylko go w tym utwierdza”, dodał duchowny. Odniósł się w ten sposób  do nieudostępniania przez władze polskiego Kościoła katolickiego Państwowej Komisji ds. Pedofilii dokumentacji dotyczącej przestępstw molestowania seksualnego dokonywanego na dzieciach przez księży.

Udostępnij: