W ostatnim czasie w internecie pojawiło się kontrowersyjne zdjęcie, przedstawiające paragon fiskalny z opłatą za wizytę duszpasterską. Przedstawiciele parafii w Karpaczu szybko zareagowali i poinformowali, że rachunek był fałszywy.

Zdjęcie bardzo szybko obiegło wszystkie serwisy informacyjne. Na pierwszy rzut oka widać, że paragon jest prawdziwy – są na nim obecne wszystkie dane na temat parafii, począwszy na logo
i numerze NIP, skończywszy na kwocie do zapłaty i kwocie wolnej od podatku. Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu również dotarła do tego zdjęcia i bardzo szybko wydała stosowne oświadczenie w tej sprawie.

Przedstawiciele parafii zakomunikowali, że paragon wystawiony za wizytę duszpasterską jest fałszywy, a oni nie mają z tym nic wspólnego. Ponadto w argumentacji można wyczytać, że żart ten miał na celu zdyskredytowanie parafii i kościoła katolickiego, co osobom odpowiedzialnym za zrobienie tego rachunku jak najbardziej się udało.

Parafia ponadto wskazała na błędy, jakie są widoczne na paragonie i świadczące o tym, że nie jest to jej sprawka. Chodzi między innymi o nieprawdziwą nazwę parafii, błędny numer NIP, a także niezgodny z obowiązującym prawem sposób na rozliczenie podatku VAT (kościół jest od niego zwolniony). Na koniec przedstawiciele parafii jasno wskazali, że na rachunku widnieje godzina 13:23, podczas gdy tego dnia kolęda rozpoczynała się od godziny 15:00.

Księża, którzy wzięli się za zbadanie tej sprawy dodatkowo odesłali wszystkich podejrzliwych do ich strony internetowej, na której widoczne są dokładne i poprawne dane parafii. Na zakończenie podziękowali wszystkim, którzy nagłośnili tę sprawę i wyrazili swoje wątpliwości co do prawdziwości paragonu.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę