W Zielonej Górze odbyła się konwencja nowo powstałej partii Wiosna. W spotkaniu wzięło udział około 500 osób. Lider ugrupowania Robert Biedroń przekazał informacje z sondaży – partia może liczyć na 14 proc. poparcie!

– Chciałem państwu za to podziękować, bo państwo obdarzyliście mnie i drużynę, z którą to robię, ogromnym zaufaniem. Umówiliśmy się, że ja spiszę państwa marzenia, że ja jeżdżąc po Polsce przywrócę państwu nadzieję, że polityka może wyglądać inaczej, że da się uprawiać inną politykę, da się inaczej rozmawiać z ludźmi – generalnie da się, bo zbyt często słyszeliśmy, że się nie da – mówił w czasie konwencji Biedroń. W czasie spotkania wypowiadali się też eksperci z partii Wiosna. Mówili oni o poszczególnych punktach programu.

Powstanie nowej partii Robert Biedroń ogłosił w minioną niedzielę. Zapowiedział wtedy m.in. likwidację Rady Mediów Narodowych, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, prowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, likwidację Funduszu Kościelnego, wycofanie religii ze szkół, legalizację związków partnerskich.

– Przyjechaliśmy tu także przypomnieć, (…) że nie damy się więcej szantażować, że mamy wybór tylko między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością. Od 13 lat słyszymy tę samą śpiewkę. (…) A my wiemy, że w tej samej konstytucji, do obrony której słusznie namawiają nas niektórzy politycy, zapisaliśmy także, że w Polsce obowiązuje pluralizm partii politycznych i wolność wyboru, i nikt nie ma prawa nas szantażować – zaznaczył podczas konwencji lider partii.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę