Partia Kaczyńskiego żąda przeprosin od PO za…

REKLAMA

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zagrozili, że jeśli PO nie przeprosi ich na Facebooku i na Twitterze za oskarżenia, jakoby premier Morawiecki, wicepremier Szydło i minister Ziobro byli umoczeni w aferę KNF, to sprawa trafi do sądu. Chodzi o wpis i grafikę, które politycy PO 15 listopada opublikowali w mediach społecznościowych.

„To najważniejsi politycy PiS odpowiadają za zatrudnienie i nadzór pracy Marka Chrzanowskiego jako szefa KNF – organu administracji rządowej sprawującego nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce! To od KNF zależy bezpieczeństwo finansowe Polaków”, napisano wtedy na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej. „Jak mogą dzisiaj skutecznie rozliczyć aferę KNF, jeśli sami są zamieszani w tę bankową aferę stulecia z 40-milionową łapówką w tle?”, dodano w poście.

REKLAMA

Do wpisu dołączona była grafika ze zdjęciami premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Beaty Szydło, byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego oraz ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobry. Grafikę opatrzono podpisem: „Mafijny układ PiS nie dopuści do ujawnienia prawdy! Domagamy się komisji śledczej w sprawie afery KNF!”.

Politycy PiS zażądali w wezwaniu przedsądowym, żeby PO umieściła w mediach społecznościowych przeprosiny za sformułowanie, iż „afera KNF sięgała szczytów władzy partii Prawa i Sprawiedliwości, zaś wysocy urzędnicy partii Prawo i Sprawiedliwość domagali się łapówek”. Jedne przeprosiny miałyby zostać opublikowane na profilu PO na Facebooku, a drugie na Twitterze. Do tego PiS domaga się od PO wpłaty 30 tys. zł na hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeśli Platforma nie zareaguje na wezwanie przedsądowe, sprawa trafi do sądu.

REKLAMA

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/posts/10156198806493740

Podziel się: