Pasażerka PKP Intercity była przerażona. Takie warunki zastała w pociągu

Pociąg
Fot. Gdynia NaszeMiasto

Pewna mieszkanka Trójmiasta podróżowała pociągiem na trasie Zakopane-Gdynia, ale nie będzie miło wspominać tej jazdy. Po wejściu do pociągu zauważyła brudne siedzenia, a także wszechobecne śmieci.

REKLAMA

Kobieta wsiadła do pociągu PKP Intercity relacji Zakopane-Gdynia w Warszawie Centralnej. Po wejściu do środka się przeraziła. – Z tego wagonu wysiadała w Warszawie grupa młodzieży z obozu. Uważam, że taki wandalizm powinien zostać ukarany – mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”.

Pasażerka postanowiła zrobić kilka zdjęć, na których widać brudne siedzenia i rozrzucone śmieci. PKP Intercity potwierdziło, że wcześniej pociągiem jechała grupa kilkunastu młodych osób.

REKLAMA

– Pociągi PKP Intercity są zawsze sprzątane przed wyruszeniem w trasę i tak było też w tym przypadku. Zanim skład IC 53104 Małopolska wyjechał z Zakopanego, został właściwie przygotowany pod względem sanitarnym – przekazała Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity, cyt. przez „Dziennik Bałtycki”.

– Zgodnie z obowiązującymi zasadami w tym pociągu na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia realizowane jest tzw. sprzątanie w biegu, polegające na opróżnianiu śmietniczek oraz zbieraniu śmieci. Tego dnia, w wagonie 15 z Zakopanego do Warszawy, podróżowała ponad 70-osobowa grupa młodzieży, która zostawiła po sobie nieporządek – dodała Ziemska.

REKLAMA

Podziel się: