firanki
fot. screen Youtube / Ideas For You

Każda gospodyni domowa marzy o tym, aby jej firanki i obrusy były śnieżnobiałe. Ładne i czyste zasłony zrobią niesamowite wrażenie na gościach i sprawią, że wnętrze stanie się bardziej okazałe i nastrojowe. Tymczasem uzyskanie wymarzonej bieli jest możliwe nie tylko przy użyciu wybielacza. Koniecznie wypróbuj patent z kostką do zmywarki!

Kostka nie tylko do zmywania naczyń

Zdradzamy trik na perfekcyjne wybielenie zasłon, firanek i obrusów. Żadne profesjonalne środki piorące nie będą potrzebne. Przyda Ci się jedynie zwykła kostka do zmywarki.

Białe obrusy, firanki, zasłony, a także prześcieradła i inne tkaniny, której chcesz rozjaśnić, najpierw umieść w misce z ciepłą wodą. Teraz najważniejsza rzecz – w takiej kąpieli rozpuść kostkę do zmywarki. Wszystkie materiały powinny moczyć się przez co najmniej godzinę. Później pierz je tak jak zwykle. Efekt będzie do pozazdroszczenia.

Inne metody na przywrócenie firankom krystalicznie czystej bieli

Jeśli chcesz, aby Twoje firanki i inne materiały znów były śnieżnobiałe, możesz dodać do prania niewielką ilość octu. Niektórzy decydują się również na zanurzenie prania w bardzo zimnym mleku na 60 minut. Ponadto jasne ciuchy można namaczać w wodzie utlenionej. Zamiast proszku do prania warto użyć sody oczyszczonej.

Czytaj też: Wyczyść tą chusteczką sedes. Toaleta będzie lśnić czystością


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę