Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki spotkał się w poniedziałek z byłym burmistrzem Madrytu Jose Marią Alvarezem del Manzano y Lopez del Hierro, który w latach 1995–1999 oddał do użytku aż 56 km metra i 37 stacji.

Manzano stwierdził, że „doświadczenie budowy metra to rzecz bardzo ważna, jeżeli chodzi o funkcjonowanie miasta”. – Uważam, że trzeba podjąć przede wszystkim decyzję polityczną – oświadczył i dodał, w Madrycie powstało konsorcjum transportowe, które zajmowało się budową metra. – Znalazł się człowiek, który powiedział, że to jest możliwe i zaczęliśmy pracować zawsze myśląc o tym, że budowa metra jest dla miasta, nie dla osoby, nie dla partii – powiedział Jose Maria Alvarez del Manzano y Lopez del Hierro.

– Przykład Madrytu pokazuje, że można budować metro szybko i tanio – ocenił Patryk Jaki podczas konferencji prasowej zorganizowanej po spotkaniu z byłym włodarzem Madrytu. Podkreślił, że Manzano budował metro „chyba najszybciej w Europie”. – Potrafił podczas jednej kadencji otworzyć 50 km nowej linii metra. Dla porównania chcę powiedzieć, że w Warszawie przez trzy kadencje oddano 9 km metra – zaznaczył Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na włodarza stolicy przekonywał, że przykład metra w Madrycie mówi sam za siebie. – Przede wszystkim widzimy, że można, że naprawdę można to robić – oznajmił. – Nie dość, że dzięki temu, że pan burmistrz przez trzy kadencje rozwijał komunikację zbiorową, szczególnie metro, to duża część z tych linii należała do najtańszych w Europie, czyli po pierwsze – można szybko, można tanio – podsumował Jaki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!