REKLAMA

REKLAMA

Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki to dwa najgłośniejsze nazwiska w wyborach na prezydenta Warszawy. Kampania nabiera tempa, a kandydaci poruszają coraz bardziej sporne kwestie. Rafał Trzaskowski, kandydat PO i Nowoczesnej, zwrócił się do swojego kandydata z pytaniem, jakie jest jego stanowisko odnośnie sprawy refundacji in vitro.

Rafał Trzaskowski zarzuca swojemu rywalowi, że cały czas kluczy i ucieka od konkretnej odpowiedzi w sprawie in vitro. – Wczoraj wygłosił taką deklarację, gdzie powiedział jasno, że stanowisko Episkopatu na temat in vitro będzie dla niego wiążące – przywołał jedną z wypowiedzi rywala Trzaskowski. Dalej drążył temat i przypomniał, że w 2016 roku rząd Beaty Szydło zamknął projekt refundacji in vitro. – Dlatego też miasto Warszawa wzięło na siebie kwestię finansowania programu in vitro. Tysiąc par już z tego programu skorzystało, jest ponad 300 ciąż. To jest sprawa niesłychanie dla nas istotna – poinformował Rafał Trzaskowski.

REKLAMA

Patryk Jaki w jednym z wywiadów telewizji TVN24 zadeklarował, że jeśli wygra wybory, to stołeczny program refundacji in vitro będzie kontynuowany.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA