Pedofil
Policja Śląska

Policjanci z Pawłowic w województwie śląskim zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o „dopuszczenie się innej czynności seksualnej” wobec 13-letniej dziewczynki. Został tymczasowo aresztowany i grozi mu do 12 lat więzienia.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek. 35-latek został zatrzymany przed jedną ze szkół podstawowych na terenie powiatu pszczyńskiego. Działając z zaskoczenia i wbrew woli 13-latki, dopuścił się wobec niej „innej czynności seksualnej”.

– Powiadomieni policjanci z komisariatu w Pawłowicach natychmiast przystąpili do działań. Odnaleźli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który spłoszony uciekł z miejsca zdarzenia – czytamy w oficjalnym komunikacie lokalnej policji.

35-latek został już przesłuchany, po czym śledczy przygotowali materiał dowodowy. Mężczyzna został oskarżony o dopuszczenie się „innej czynności seksualnej” wobec nieletniej poniżej 15 lat. Został tymczasowo aresztowany.

W Polsce zwalczaniem pedofilii zajmuje się między innymi grupa „Strażnicy Dziecięcych Marzeń”. Działa ona głównie w sieci, gdzie na najmłodszych użytkowników, często korzystających z popularnych komunikatorów bez większego nadzoru, czyha mnóstwo niebezpieczeństw.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!