W ubiegłym tygodniu katolicki ksiądz z Rhode Island potępił polityków popierających liberalizację prawa aborcyjnego. Stwierdził, że należy odmówić im komunii oraz innych sakramentów. Twierdzi również, że aborcja to coś gorszego niż pedofilia – podaje portal o2.pl.

W wywiadzie ksiądz Richard Bucci z Sacred Heart Church porównywał aborcję i pedofilię w bulwersujący sposób. Stwierdził bowiem, że chociaż molestowanie jest „okropną rzeczą”, to nie powinno się zestawić tych dwóch terminów bowiem więcej dzieci zostało „usuniętych” niż wykorzystanych. Ksiądz dodał, że jego słowa nie powinny nikogo dziwić, bowiem taka wykładnia jest zgodna z naukami kościoła. Dziecko – w myśl kościelnej doktryny – otrzymuje prawa człowieka wraz z poczęciem.

Według portalu 02.pl Bucci już wcześniej był znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. Potępił na przykład polityków, którzy opowiedzieli się za aborcją. Wydrukował ulotki z ich imionami i nazwiskami, a następnie rozdawał je parafianom. Każdy z polityków otrzymał również maila, w którym ksiądz wzywał do zmiany stanowiska. Odmówił politykom nie tylko komunii świętej, ale również nie pozwolił im być świadkiem na ślubie ani chrzestnym. Słowa księdza wywołały poruszenie w Stanach Zjednoczonych, złożono na niego również oficjalną skargę do biskupa (nie została ona jeszcze rozpatrzona). Bucci nie reaguje jednak na krytykę, co więcej – namawia duchownych z całego świata, aby brali z niego przykład i postępowali jak on.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna