„Pieniądze nie są gwarantem wyzdrowienia”. Posłanka PiS broni decyzji Dudy o przekazaniu 2 mld zł na TVP, a nie na onkologię

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień odniosła się w mediach społecznościowych do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o przeznaczeniu 2 mld zł w roku 2020 dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, a nie – jak domagała się opozycja – na leczenie chorych na nowotwory.

   

„Steve Jobs umarł z powodu nowotworu. Czy nie miał pieniędzy na leczenie…miał. Opozycja sugeruje, że tylko pieniądze są gwarantem wyzdrowienia – to jest wielka manipulacja. Pierwszym warunkiem jest wczesne wykrycie zmiany nowotworowej, a Polacy nie lubią badań profilaktycznych”, napisała Kwiecień na Twitterze.

   

Wpis posłanki spotkał się z falą krytyki ze strony internautów.

„Bezgraniczny cynizm i pogarda dla chorych .Wszystko dla partii i jej wodza .Prezes i partia przeminą , a wstyd pozostanie”, skomentował Stanisław Kaliski.

„Steve Jobs żył z rakiem trzustki kilkanaście lat. Przeszedł przeszczep wątroby i wszelkie możliwe terapie, również alternatywne. W Polsce żyłby kilka miesięcy”, stwierdziła Beata Westfal.

„Aha… ponieważ i tak kiedyś umrzemy, to może w ogóle nie leczyć? Tak pani uważa?”, spytała ironicznie Elżbieta Rucińska.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News