Fot. Facebook.com/tokyo2020

W sobotę poinformowano o pierwszym stwierdzonym przypadku koronawirusa podczas XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Igrzyska, które zostały przesunięte o rok z powodu pandemii koronawirusa, rozpoczynają się 23 lipca.

Organizatorzy ujawnili, że zakażenie COVID-19 zostało potwierdzone w wiosce olimpijskiej. Nie wiadomo jednak, o który z wariantów koronawirusa chodzi.

Jak przekazała PAP, szef zespołu kierowniczego olimpiady Toshiro Muto poinformował, że przeprowadzony test wykazał obecność koronawirusa u osoby z zagranicy, która uczestniczy w przygotowaniach do igrzysk. Muto odmówił jednak ujawnienia personaliów i narodowości tej osoby.

Ze względu na ponowny wzrost zachorowań na koronawirus w Tokio i w Japonii władze zdecydowały, że występy sportowców będą odbywać się bez udziału publiczności i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. 8 lipca japoński rząd podjął natomiast decyzję o przedłużeniu w stolicy kraju stanu wyjątkowego, który będzie obowiązywał do 22 sierpnia. Obejmie więc również igrzyska olimpijskie, które zakończą się 8 sierpnia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat