Pijana 27-latka okradła sklep i doprowadziła do kolizji. Jechała z dwójką dzieci

Policja
Fot. Policja Mława

27-letnia mieszkanka powiatu mławskiego dopuściła się skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania. Kobieta najpierw okradła sklep, po czym doprowadziła do kolizji i uciekła z miejsca zdarzenia. Na domiar złego była pijana, a w samochodzie znajdowały się jej dzieci.

REKLAMA

Policjanci z Mławy prowadzą czynności w sprawie 27-letniej mieszkanki powiatu mławskiego, która została zatrzymana przed świątecznym weekendem. Tamtejsi mundurowi przekazali, że do incydentu z jej udziałem doszło w czwartek w godzinach popołudniowych.

– Kierująca skodą 27-letnia mieszkanka pow. mławskiego, wyjeżdżając z ulicy Granicznej na aleję Piłsudskiego w Mławie, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w prawidłowo jadące audi, po czym uciekła z miejsca zdarzenia. Kierująca audi, 34-letnia mławianka, nie odniosła obrażeń. Natychmiast powiadomiła policję. Chwilę po zgłoszeniu, interweniujący patrol zatrzymał kierującą skodą 27-latkę – informuje rzeczniczka prasowa mławskiej komendy.

REKLAMA

Długa lista zarzutów wobec 27-latki

Sprawczyni kolizji miała dwa promile alkoholu w organizmie. W pojeździe znajdowały się jej dzieci – niespełna 2-letni synek i 5-letnia córka. Jakby tego było mało, przed spowodowaniem kolizji 27-latka okradła jeden ze sklepów w centrum miasta.

– Widziana była w jednym ze sklepów, gdzie ukradła odzież i inne towary, po czym wybiegła. Była tam z dwóją dzieci. Podczas interwencji policjanci odnaleźli w samochodzie skradzione przedmioty. Nietrzeźwa kierująca została osadzona w policyjnym areszcie, a samochód został odholowany. Dzieci przekazano pod tymczasową opiekę najbliższej rodzinie – tłumaczy rzeczniczka policji.

REKLAMA

Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji drogowej została ukarana mandatem w wysokości 3000 zł. Odpowie również za wykroczenie kradzieży sklepowej.

Podziel się: