PILNE! Znad Królewca wleciał do Polski rosyjski obiekt latający

fot. shareinfo.pl

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o naruszeniu polskiej przestrzeni powietrznej przez obiekt latający, który nadleciał z terytorium Rosji (Obwodu Królewieckiego). Obiekt to balon obserwacyjny, który miał zerwać się z Rosjanom z uwięzi. Jak podaje DORSZ – Rosjanie poinformowali wcześniej stronę Polską, że balon może naruszyć przestrzeń powietrzną naszego kraju.

REKLAMA

„Informujemy, że w polską przestrzeń powietrzną z Obwodu Królewieckiego wleciał balon, który zerwał się z uwięzi. Prawdopodobieństwo wlotu obiektu zostało wcześniej zgłoszone przez służby Federacji Rosyjskiej” – przekazało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Rosyjski balon wyleciał z Królewca nad Polskę! Wojskowe urządzenie miało „zerwać się” Rosjanom

„Lot balonu, który przemieszcza się w przestrzeni powietrznej województwa warmińsko-mazurskiego w kierunku wschodnim, jest na bieżąco obserwowany przez stacje radiolokacyjne sił zbrojnych” – dodają wojskowi w czwartkowym komunikacie.

REKLAMA

Balon nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu, w którym się porusza – zapewnia polska armia. Dodano, że balon porusza się trajektorią, która wskazuje, że „za kilka godzin opuści polską przestrzeń powietrzną”.

„Dowództwo Operacyjne stale monitoruje rozwój sytuacji” – podkreślono w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Udostępnij: