Twitter | NEXTA

Jeden z pilotów samolotu należącego do rosyjskich linii lotniczych zabrał głos przed lotem. Mężczyzna postanowił wypowiedzieć się na temat wojny w Ukrainie. Jego odważne słowa spodobały się pasażerom, ale mogą go słono kosztować.

Pilot tanich rosyjskich linii lotniczych Pobeda tuż przed wystartowaniem maszyny zwrócił się do pasażerów. W krótkim komunikacie wyznał, że w jego opinii działania zbrojne w Ukrainie są „zbrodnią”.

– Myślę, że wojna z Ukrainą to zbrodnia i nie powinniśmy jej kontynuować. Musimy ją natychmiast zakończyć. (…) Dziękuję za uwagę – słychać na nagraniu. Wcześniej komunikat ten, ale wypowiedziany po rosyjsku, sprawił, że na pokładzie rozległy się brawa.

Pilot samolotu podkreślił ponadto, że nie jest to stanowisko linii lotniczych, a tylko i wyłącznie jego prywatne zdanie na temat konfliktu, jaki obecnie ma miejsce we Wschodniej Europie.

Wielu internautów twierdzi, że pilot może ponieść srogie konsekwencje. Rosyjskie tanie linie lotnicze, które należą do Aerofłotu jak dotąd nie zabrały stanowiska w tej sprawie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę