Piractwo drogowe w Bydgoszczy. 22-latka srogo ukarana [WIDEO]

Bydgoszcz
Fot. KWP w Bydgoszczy Twitter

Jeden z kierowców w Bydgoszczy nagrał manewry, jakie wykonywała na drodze 22-letnia kierująca. Kobieta najpierw wyprzedzała na podwójnej linii ciągłej, po czym przejechała przez torowisko i przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Ukarano ją mandatami i punktami karnymi.

REKLAMA

Zdarzenie, które zostało zarejestrowane dzięki kamerce samochodowej, miało miejsce na ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Kierująca audi nie zwracała uwagi na obowiązujące przepisy i po wyprzedzaniu na podwójnej linii ciągłej, następnie przejechała przez torowisko i pasy na czerwonym świetle.

Autor nagrania, który wysłał je na skrzynkę „Stop Agresji Drogowej” dodał, że w miejscu, w którym wyprzedzała 22-latka, chwilę później przejechał tramwaj. Mało więc brakowało, a doszłoby do tragedii z uwagi na nieroztropność kierującej.

REKLAMA

Wysoka kara dla 22-latki

Podkom. Remigiusz Rakowski z KWP w Bydgoszczy poinformował, że kierująca nie pozostała bez kary. Za popełnione wykroczenia została ukarana mandatami o łącznej wysokości 700 złotych, natomiast na jej konto wpadło 20 punktów karnych.

Policja przypomina, że czerwone i żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na żółtym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania.

REKLAMA

Podziel się: