PiS dawno nie miał takiego kryzysu. „Kaczyński jest izolowany od informacji”

Kaczyński buduje liste do europarlamentu startować mają Obajtek, Kamiński i Wąsik
Fot. Wikimedia / Domena Publiczna

Po przegranych wyborach przez Prawo i Sprawiedliwość, teraz przed partią stoi widmo porażki w wyborach samorządowych i europejskich. Jan Krzysztof Ardanowski zdradził, że prezes Jarosław Kaczyński jest z tego względu skutecznie izolowany od informacji.

REKLAMA

Cytowany przez WP doradca prezydenta Marcin Mastalerek przekazał, że „po przegranych wyborach każda partia będzie miała kryzys i to są pewne naturalne procesy”. Jak można wnioskować z ostatnich wydarzeń, w PiS-ie kryzys wydaje się być jeszcze poważniejszy.

– Przez pierwsze dwa miesiące po wyborach nie było jeszcze tego czuć. Mieliśmy ministrów, wiceministrów, sekretarki, gabinety polityczne, czy służbowe samochody. Teraz utraciliśmy to wszystko. Ruszyło właśnie odspawywanie pisowców od spółek Skarbu Państwa. Wszędzie szukają naszych ludzi – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” jeden z posłów PiS.

REKLAMA

Kaczyński ma być izolowany od faktycznych informacji

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski również zabrał głos w sprawie kryzysu. – Jarosław Kaczyński nie ma pełnego rozeznania w złożoności polskich spraw. Jest dość skutecznie izolowany przez kierownictwo od faktycznych informacji – mówił na antenie RMF FM.

„Super Express” przekazał, że do konfliktu doszło także w europejskiej delegacji Prawa i Sprawiedliwości. Ryszard Legutko, który rzekomo zbyt słabo współpracował z centralą partii w Polsce, pożegnał się ze stanowiskiem.

REKLAMA

Podziel się: