PiS ma kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich

fot. Wikimedia Commons

Piotr Wawrzyk jest wiceszefem MSZ. Jak zapowiedział Ryszard Terlecki, szef klubu PiS, Wawrzyk będzie kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich. Podkreślił, że kandydatura zostanie zgłoszona w najbliższych dniach.

Terlecki był gościem w radiu Wnet. – Zobaczymy, jak zachowają się senatorowie. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać większość – mówił. Dodał też, że Wawrzyk to „poseł, ale można powiedzieć, że mało polityczny, bardziej sprawny urzędnik i prawnik”.

   

– To już nie jest tajemnicą, to będzie minister Piotr Wawrzyk, obecny wiceminister spraw zagranicznych, taka osoba, która – wydaje mi się – nie powinna wzbudzać jakichś nadzwyczajnych kontrowersji i sprzeciwów opozycji – mówił Terlecki na antenie radia.

Do 29 grudnia można ponownie zgłaszać kandydatów na nowego RPO. Wcześniej już dwukrotnie posłowie nie zdecydowali o tym, kto ma być następcą Adama Bodnara. Jedyną kandydatką była wtedy mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz ciesząca się poparciem wielu organizacji pozarządowych. Jej kandydatura nie przypadła jednak do gustu posłom PiS-u.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News