REKLAMA

fot. Wikimedia Commons

Piotr Wawrzyk jest wiceszefem MSZ. Jak zapowiedział Ryszard Terlecki, szef klubu PiS, Wawrzyk będzie kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich. Podkreślił, że kandydatura zostanie zgłoszona w najbliższych dniach.

REKLAMA

Terlecki był gościem w radiu Wnet. – Zobaczymy, jak zachowają się senatorowie. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać większość – mówił. Dodał też, że Wawrzyk to „poseł, ale można powiedzieć, że mało polityczny, bardziej sprawny urzędnik i prawnik”.

– To już nie jest tajemnicą, to będzie minister Piotr Wawrzyk, obecny wiceminister spraw zagranicznych, taka osoba, która – wydaje mi się – nie powinna wzbudzać jakichś nadzwyczajnych kontrowersji i sprzeciwów opozycji – mówił Terlecki na antenie radia.

REKLAMA

Do 29 grudnia można ponownie zgłaszać kandydatów na nowego RPO. Wcześniej już dwukrotnie posłowie nie zdecydowali o tym, kto ma być następcą Adama Bodnara. Jedyną kandydatką była wtedy mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz ciesząca się poparciem wielu organizacji pozarządowych. Jej kandydatura nie przypadła jednak do gustu posłom PiS-u.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA