PiS odrabia straty i zwiększa przewagę nad KO

REKLAMA

Z najnowszego badania pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że w ostatnich dniach 2020 roku Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło przewagę nad Koalicją Obywatelską do 10 punktów procentowych.

Głosowanie na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 35 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost poparcia dla obozu władzy o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim sondażem.

REKLAMA

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 25 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z badaniem z zeszłego tygodnia.

Na Lewicę oddałoby głos 13 proc. respondentów (spadek o 1 punkt procentowy), Konfederację wskazało 9 proc. uczestników badania (bez zmian), a na Kukiz‘15 zagłosowałoby 5 proc. badanych, czyli dokładnie tyle samo co w poprzednim sondażu.

Progu wyborczego nie przekroczyłoby Polskie Stronnictwo Ludowe, na które oddałoby głos 3 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania).

REKLAMA

Odpowiedź „inne ugrupowanie” wybrało 10 proc. respondentów.

Sondaż zrealizowano w dniach 25–28 grudnia 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1040 dorosłych Polaków.