Niezmiennie największym poparciem Polaków cieszy się Prawo i Sprawiedliwość – tak wynika z najnowszych sondaży. Coraz większym zaufaniem z kolei cieszy się nowa, założona przez Roberta Biedronia partia „Wiosna”.

Najnowsze wyniki preferencji politycznych wśród obywateli naszego kraju wyraźnie pokazują, w którą stronę zmierzają przekonania Polaków. Choć z suchych liczb nie zawsze da się odczytać najważniejsze kwestie, to ostatnie sondaże udowadniają, że kwestia poparcia cały czas się zmienia, niezależnie od tego, co aktualnie dzieje się w Sejmie.

Największym poparciem zdecydowanie cieszy się Prawo i Sprawiedliwość – na tę partię swój głos chciałoby oddać aż 29% wszystkich wyborców. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej
z wynikiem 20% poparcia, natomiast na trzeciej lokacie znalazła się „Wiosna” Roberta Biedronia (14%), która wyraźnie celuje w zajęcie wyższego miejsca.

Biorąc pod uwagę wszystkie partie polityczne, miejsce w Sejmie znalazłoby się jeszcze dla czterech innych ugrupowań. Są nimi Kukiz’15 (7% głosów), SLD (6%), PSL (5%) i Wolność (5%). Najniższym zaufaniem spośród zakwalifikowanych do sondażu odznaczała się partia RAZEM (zaledwie 1%).

Takie wyniki pokazują, że Koalicja Obywatelska powoli powinna obawiać się o drugą pozycję w głosowaniu dotyczącym zaufania społeczeństwa. Zaledwie sześć punktów procentowych, jakie dzielą ją od „Wiosny” Roberta Biedronia w najbliższych miesiącach może okazać się zbyt małą przewagą. Partia, której lideruje były prezydent Słupska idzie w górę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę