„Co byście powiedzieli, jak by okazało się, że PiS ma większość w Senacie?” – zapytał na Twitterze Marek Jakubiak, były polityk Kukiz’15. Wpis byłego posła wzbudził duże zamieszanie. Na giełdzie nazwisk senatorów rzekomo „do przejęcia” przez PiS pojawiły się kolejne dwa. Chodzi o Aleksandra Pocieja i Jerzego Wcisłę – ustaliła Wirtualna Polska.

Pytanie Marka Jakubiaka uzyskało wiele reakcji w mediach społecznościowych. Ponad 100 podań dalej, 1000 polubień.

Temat Senatu wciąż jest bardzo gorący. PiS ma 48 senatorów, do większości w izbie wyższej potrzebuje 3 dodatkowych głosów. Póki co większość w Senacie ma opozycja (nieformalnie). 12 listopada zbierają się senatorowie nowej kadencji.

W kuluarach mówi się o tym, że PiS jest „dogadane” z kilkoma senatorami związanymi z Koalicją Obywatelską. Jednak są to na razie nieoficjalne doniesienia.

– Jestem pewna senatorów KO, to są ludzie honoru. Ale słyszę, że PiS chce zrobić wszystko, by nie doprowadzić do wyboru marszałka Senatu 12 listopada – mówiła w poniedziałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

O wpis Marka Jakubiaka zapytali dziennikarze wp.pl jednego z polityków związanych z PiS. Powiedział im, że obóz rządzący ma rozmawiać z senatorami KO: Aleksandrem Pociejem i Jerzym Wcisłą.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę