pizza dietetyczna
Fot. Pixabay.com

Każdy fan pizzy zdaje sobie sprawę, że ta włoska potrawa występuje w wielu, niekiedy niecodziennych odmianach. Mało kto jednak może wiedzieć, że wśród wszystkich przepisów znajduje się i taki, który pozwala znacząco odchudzić to danie.

Przeglądając przepisy na pizzę, raczej trudno znaleźć taki, który nie spowoduje nadmiernego spożycia kalorii. Jest jednak jeden sposób na to, aby odchudzić ten niezwykle popularny na całym świecie posiłek.

Patent na taką potrawę jest bardzo prosty. Wystarczy zamienić konieczność pieczenia tłustego i grubego ciasta plackami pełnoziarnistej tortilli, dostępnymi w każdym supermarkecie. Następnie wystarczy je posmarować przecierem pomidorowym i nałożyć swoje ulubione dodatki.

Wśród tych dodatków mogą się znaleźć takie, jak kukurydza, cebula, papryka, oliwki czy pieczarki. W tym przypadku zależy to od naszych upodobań, ale jeśli ma być to niskokaloryczna pizza, warto postawić na takie dodatki, które nie zwiększą kaloryczności całego dania.

Przygotowaną w taki sposób pizzę wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni na około 5-7 minut. Po wyciągnięciu otrzymujemy pyszną potrawę, smakowo nie różniącą się od tradycyjnie przygotowywanych placków.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę