REKLAMA

plama z sosu pomidorowego
fot. screen Youtube / Все о стиральных машинах и бытовой технике

Plamy na ulubionej bluzce czy spodniach to przykra niespodzianka. Wiedza w kwestii usuwania nawet najbardziej uporczywych nieczystości jest na wagę złota. A jak poradzić sobie z plamami z sosu pomidorowego? Wydaje się to trudne, lecz nasze sprawdzone sposoby naprawdę działają, a niesforne ślady znikną od ręki.

REKLAMA

Jak skutecznie usunąć plamy z sosu pomidorowego?

Tego typu zabrudzenia stanowią dosyć spore wyzwanie. Wobec tego niektórzy ludzie poplamione ubrania zwyczajnie wyrzucają na śmietnik, bo nie są w stanie ich doprać. Sos pomidorowy to nie lada przeciwnik, który głęboko wnika w tkaniny, farbując je.

Przebarwienia np. po klasycznym spaghetti mają intensywny kolor i ponadto są tłuste. Właśnie z tej przyczyny mamy problem z ich usuwaniem. Wydaje nam się, że bez profesjonalnych środków ani rusz.

REKLAMA

Prawdziwym nieszczęściem jest zapaćkanie sosem pomidorowym jasnych ciuchów. Ale nawet w takiej sytuacji istnieje światełko w tunelu. Do zlikwidowania plam będą potrzebne 2 artykuły. Po jeden z nich udaj się do kuchni.

Plamy po sosie pomidorowym zejdą bez oporu. Zastosuj ten patent

Jeśli mamy do czynienia z tym rodzajem plam, to nie możemy się ociągać. Im szybciej przystąpimy do działania, tym większe szanse, że próba usuwania plamy zakończy się sukcesem. Pocieranie zabrudzenia nie jest dobrym pomysłem, bo ono tylko się rozetrze. Warto natychmiast bluzkę przewrócić na lewą stronę i dokładnie wypłukać ślad pod chłodną wodą.

REKLAMA

Mieszanka bazująca na sodzie oczyszczonej pomoże skutecznie zneutralizować czerwoną plamę. Wystarczy stworzyć pastę z sody i wody utlenionej, a potem uzyskany specyfik nałożyć na przebarwienie i zostawić na 15-20 minut. Potem należy spłukać pastę i uprać tkaninę w pralce.

Soda wraz z wodą utlenioną rozprawi się nawet z zaschniętą plamą. Ale jak wcześniej wspomnieliśmy, najlepiej takie ślady zwalczać zaraz po tym, gdy się pojawią.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA