Płucz usta tą mieszanką. Likwiduje woń papierosów natychmiast!

papieros
fot. Pixabay

Czeka cię ważne spotkanie, ale przed momentem zapaliłeś papierosa i zastanawiasz się, jak zneutralizować nieświeży oddech? To ważne, bo gdy twój kontrahent poczuje od ciebie swąd, najprawdopodobniej zmieni o tobie zdanie i to na gorsze. Na szczęście możesz zawczasu pozbyć się kłopotu. Zrób przed wyjściem szybką miksturę do płukania ust, a niepożądana woń zniknie.

REKLAMA

Skąd się bierze brzydki zapach w ustach po zapaleniu papierosa?

Każdy wie, że papierosy szkodzą zdrowiu i lepiej od razu rzucić nałóg. Wchłaniany do płuc dym wywołuje mnóstwo chorób i dolegliwości zdrowotnych. Osoby, które same nie palą, ale mają w domu palacza, są biernymi palaczami – tak samo narażonymi na rozwój schorzeń. I chociaż ze swądem papierosa na ubraniach można sobie poradzić, to z wonią w jamie ustnej już nie jest tak łatwo. Od razu po otwarciu ust nieznośny zapach zaczyna się rozchodzić.

Dlaczego tak jest? Za wszystko odpowiadają popsute zęby i pozostałości smogu, które zalegają w przełyku. Jeśli chcesz momentalnie zneutralizować odór, zrób domową płukankę, która rozprawi się z okropnym zapachem. Przygotujesz ją w niecałą minutę.

Oddech palacza przestanie ci dokuczać. Domowa płukanka działa cuda

Połącz wodę z niewielką ilością sody oczyszczonej, a potem płucz miksturą jamę ustną przez co najmniej pół minuty. Pewnie słyszałeś o tym, że soda świetnie wchłania różne zapachy. Podobnie postępuje z tymi obecnymi w jamie ustnej. W dodatku patent sprawdzi się znakomicie, gdy błyskawicznie chcesz zmienić oddech (np. po spożyciu cebuli).

REKLAMA

Jak stosować płukankę?

Płucz usta za każdym razem, gdy wychodzisz na miasto czy na spotkanie. Wtedy będziesz czuć się swobodnie w towarzystwie lub na spotkaniu biznesowym. Możesz wątpić, ale nieraz taki detal, jak oddech rzutuje na morale osoby, z którą rozmawiasz. Rozmówca będzie postrzegać cię za kogoś, kto o siebie nie dba.

Czytaj też: Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust? Te domowe sposoby warto znać

Podziel się: