Po marszu 11 listopada PiS poza zasięgiem, a Biedroń odbiera głosy PO! Zobacz wyniki sensacyjnego sondażu!

Partia Jarosława Kaczyńskiego po marszu 11 listopada umocniła swoją pozycję, a partia Roberta Biedronia wskakuje na podium i odbiera głosy Koalicji Obywatelskiej, którą tworzy PO z Nowoczesną. Takie zaskakujące wyniki przynosi badanie przeprowadzone przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” 13 listopada.

   

Z sondażu wynika, że poparcie dla PiS po obchodach rocznicy odzyskania niepodległości, wzrosło do 40 proc. W badaniu przeprowadzonym przez IBRiS 8–9 listopada oddanie głosu na partię rządzącą deklarowało 37 proc. respondentów, a więc mniej o 3 punkty procentowe.

W drugim badaniu, tym z 13 listopada, lepszy wynik uzyskała także PO, ale – co ciekawe – samodzielnie. Partia Grzegorza Schetyny startując bez Nowoczesnej, może zebrać 30 proc. głosów, a połączenie PO z partią Katarzyny Lubnauer, czyli Koalicja Obywatelska może liczyć na 27 proc. poparcia.

   

Pracownia IBRiS w obu sondażach uwzględniła również zapowiedzi Roberta Biedronia. Dotychczasowy prezydent Słupska zamierza utworzyć na początku przyszłego roku nową partię. Przy takim założeniu przed 11 listopada mógł liczyć na 6 proc. głosów, a po setnej rocznicy odzyskania niepodległości – już na 9 proc. Skoro przyszłe ugrupowanie Biedronia jeszcze zanim postało, już znalazło się na trzecim miejscu, to może ono stać się konkurencją dla obecnej opozycji parlamentarnej.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News