Nowy spot wyborczy Platformy Obywatelskiej, w której występuje Grzegorz Schetyna – przewodniczący partii – i Rafał Trzaskowski – kandydat na prezydenta Warszawy – jest oczywistym nawiązaniem do ostatniej wypowiedzi Andrzeja Dudy w Leżajsku. W spocie PO krytykuje prezydenta i jednocześnie ostrzega, że PiS doprowadzi do Polexitu, co było by katastrofą dla naszego kraju.

Schetyna i Trzaskowski w spocie wyjaśniają, że PiS odkrył karty, a słowa wypowiedziane przez prezydenta mają duże znaczenie nie tylko krajowe, ale także międzynarodowe. – Prezydent Duda odkrył karty PiS. Obóz władzy gra na wyjście Polski z Unii Europejskiej. Słowa głowy państwa mają znaczenie międzynarodowe. Nie możemy udawać, że ich nie słyszeliśmy – rozpoczyna się spot PO. Opozycja przypomina, że dzięki Unii Europejskiej w Polsce zostało zrealizowanych bardzo dużo ważnych inwestycji.

Grzegorz Schetyna mówi, że wyjście Polski z Unii Europejskiej byłoby tragiczne w skutkach, ponieważ Polska straciłaby olbrzymie fundusze, które zapewniają jej dynamiczny rozwój. Dodał także, że jest to sprawa bezpieczeństwa. Oprócz tego w spocie Trzaskowski nawołuje samorządowców do podpisywania apelu, który ma być skierowany do prezydenta. Apel ma brzmieć: „My samorządowcy stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim próbom wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!