Pobili chłopca, bo miał tylko 5zł! Zdjęli mu buty i wrzucili do rzeki!

Czy ciągle w Polsce nie możemy się czuć bezpiecznie na ulicy? Jak pokazuje przykład wydarzeń z Dobrego Miasta w Warmińsko-mazurskiem, nawet dzieci mogą być w biały dzień okradzione i dotkliwie pobite. Tu właśnie spacerujących w okolicy rzeki Łyna chłopców zaczepiło dwóch bandytów. 13-latkowi udało się uciec i zawiadomić opiekunów.

Jego towarzysza napastnicy przytrzymali i nakazali oddać wszystkie pieniądze. Niestety chłopiec miał tylko pięć złotych. To widocznie rozwścieczyło chuliganów, bo dotkliwie go pobili. Mało tego, zdjęli mu jeszcze buty i wrzucili je do rzeki.

Czytaj także:  3-letnie dziecko wypadło z okna. Pijanym rodzicom grozi więzienie

Nie minęła jednak godzina, jak zostali ujęci przez policję. 30-letni mężczyzna i jego siedemnastoletni kompan byli całkowicie pijani. Sprawdzono ich w rejestrach policyjnych i okazało się, że młodszy bandyta był poszukiwany przez zakład poprawczy. Odbywał tam karę za podobne przestępstwa.

17-latek przyznał się do pobicia, ale starszy kompan nie mógł sobie przypomnieć, co robił dzień wcześniej. Stwierdzono u niego aż 3 promile alkoholu.

Czytaj także:  Morawiecki zmienia zdanie o koronawirusie. Przed wyborami uspokajał, a teraz...

Napastnicy usłyszeli zarzut rozboju, za co mogą trafić za kratki nawet na 12 lat. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.