Pobili chłopca, bo miał tylko 5zł! Zdjęli mu buty i wrzucili do rzeki!

Czy ciągle w Polsce nie możemy się czuć bezpiecznie na ulicy? Jak pokazuje przykład wydarzeń z Dobrego Miasta w Warmińsko-mazurskiem, nawet dzieci mogą być w biały dzień okradzione i dotkliwie pobite. Tu właśnie spacerujących w okolicy rzeki Łyna chłopców zaczepiło dwóch bandytów. 13-latkowi udało się uciec i zawiadomić opiekunów.

   

Jego towarzysza napastnicy przytrzymali i nakazali oddać wszystkie pieniądze. Niestety chłopiec miał tylko pięć złotych. To widocznie rozwścieczyło chuliganów, bo dotkliwie go pobili. Mało tego, zdjęli mu jeszcze buty i wrzucili je do rzeki.

Nie minęła jednak godzina, jak zostali ujęci przez policję. 30-letni mężczyzna i jego siedemnastoletni kompan byli całkowicie pijani. Sprawdzono ich w rejestrach policyjnych i okazało się, że młodszy bandyta był poszukiwany przez zakład poprawczy. Odbywał tam karę za podobne przestępstwa.

   

17-latek przyznał się do pobicia, ale starszy kompan nie mógł sobie przypomnieć, co robił dzień wcześniej. Stwierdzono u niego aż 3 promile alkoholu.

Napastnicy usłyszeli zarzut rozboju, za co mogą trafić za kratki nawet na 12 lat. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News