REKLAMA

Protest
Fot. Przemysław Czarnek Twitter

Organizatorzy Protestu Wolnych Polaków podali liczby związane z uczestnikami czwartkowego zgromadzenia. Przekazali, że na ulice Warszawy wyszło 100 lub nawet 300 tys. protestujących. WP dotarła jednak do konkretnych statystyk podanych przez stołeczny ratusz.

REKLAMA

Rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Monika Beuth przekazała WP, że na czwartkowym proteście, na podstawie monitoringu, szacunkowo pojawiło się 35 tys. osób. Do stolicy przyjechało natomiast 405 autokarów.

Oficjalne dane dość wyraźnie różnią się od tych, które zostały przekazane przez samych organizatorów protestu. Z ich oficjalnych komunikatów wynikało, że na Proteście Wolnych Polaków pojawiło się 100, ale nawet 300 tysięcy osób.

REKLAMA

Manifestacja Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła się o godzinie 16:00. Przed godziną 18:00 z kolei zakończyła się część organizowana przez Sejmem. Następnie uczestnicy z flagami „Solidarni z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem” ruszyli w kierunku kancelarii Donalda Tuska.

– Uczestnicy zgromadzenia z ul. Wiejskiej będą się przemieszczać alejami Ujazdowskimi przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Wstrzymano ruch pojazdów na całym ciągu al. Ujazdowskich. Ograniczenia te dotyczą także komunikacji miejskiej – czytamy na profilu Komendy Stołecznej Policji.

REKLAMA

REKLAMA