Dziś przy jednym z wejść do budynku Sejmu funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu znaleźli tajemniczy pakunek. Funkcjonariusze starają się ustalić, jaka jest jego zawartość.

Teren wokół budynku został zabezpieczony. Natomiast fakt ten nie ma wpływu na pracę całego Sejmu. Parlamentarzyści biorą udział w obradach, przystępując do głosowań bez przeszkód.

Pozostawiony pod Sejmem pakunek ma kształt walca, widoczne są w nim rolki zawinięte taśmą, przewody i sprężynki. Pirotechnicy BOR-u ustalili, że w paczce tej nie znajduje się ładunek wybuchowy. Natomiast szczegółowe badania zawartości pakunku zostaną przeprowadzone już poza terenem Sejmu.

Trwa też dochodzenie, w jaki sposób pakunek znalazł się na terenie kompleksu sejmowego, gdyż znaleziony został dopiero podczas porannego, rutynowego obchodu na trawniku przed Sejmem, między dwoma głównymi wjazdami od ulicy Wiejskiej.

Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu wyraża mimo wszystko zadowolenie, że paczka została szybko odnaleziona, co świadczy o sprawnej interwencji i skutecznej kontroli obiektu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę