REKLAMA

storczyk
fot. screen Youtube / Gardeners gardening

Storczyki są prawdziwymi królami parapetów. Ich arcy-piękne kwiaty robią wrażenie i stanowią wyjątkową dekorację w mieszkaniu. Aby orchidea zdrowo i bujnie kwitła, musisz ją odpowiednio podlewać. Zdradzamy najlepszy sposób.

REKLAMA

Podlewanie storczyków nie jest takie proste, jak może się wydawać. To kwiaty tropikalne, więc wydaje się, że potrzebują dużo wody, ale niestety zbyt mokre podłoże im nie służy. Jak zatem podlewać te rośliny?

Storczyki należy podlewać hojnie, ale nie można jednorazowo podać im wody do oporu, tylko nawadniać je sukcesywnie – w odstępach czasowych. W okresie letnim przeważnie wystarczy orchidee podlać raz na 7-10 dni, a zimą dopiero gdy podłoże zupełnie przeschnie. A co dodatkowo zrobić, by roślina pięknie kwitła? Nic trudnego. Pomoże 1 produkt z kuchni.

REKLAMA

Storczyki rozkwitną jak szalone. Wszystko dzięki złotemu napojowi

Okazuje się, że do podlewania orchidei można użyć jasnego piwa. Koniecznie powinno być porządnie wygazowane. Jeśli akurat została ci wygazowana puszka po ostatniej imprezie, to już wiesz co z nią zrobić. Rośliny nigdy nie podlewaj samym trunkiem. Musisz go wcześniej rozwodnić (w proporcji z wodą 1:30). Masz już wszystko, co trzeba? W takim razie możesz przystąpić do podlewania storczyków.

Podlewanie orchidei piwem krok po kroku

Dla pewności możesz piwo przelać do naczynka i zostawić na pół godziny, aby rozeszły się wszelkie bąbelki. Potem połącz trunek z wodą i podlewaj orchidee. Takim specyfikiem możesz wspomagać swoje rośliny raz w miesiącu. Ruszą z kwitnieniem, a ich liście nabiorą blasku.

REKLAMA

Czytaj też: Zmiel i wrzuć do doniczki z zamiokulkasem. Roślina wybuchnie nowymi liśćmi

REKLAMA