REKLAMA

storczyk
fot. screen Youtube / Orchids by Alexander

Storczyki mają wiele zalet, ale bywają też grymaśne. Czasami mimo właściwej dbałości nie rozwijają się najlepiej. Sprawdź, jak przywrócić dawny wygląd roślinie przy pomocy jednego konkretnego produktu spożywczego.

REKLAMA

Regeneracja storczyka krok po kroku

Jeżeli twój kwiat zatrzymał się w rozwoju albo nie kwitnie, idź do sklepu po piwo! Na pierwszy rzut oka może to wydać ci się kuriozalne, ale ta metoda jest naprawdę bardzo skuteczna. W złocistym trunku znajduje się mnóstwo substancji, które korzystnie oddziałują na niektóre gatunki roślin, w tym orchidee. Napój jest źródłem m.in.: protein, magnezu, wapnia, drożdży, węglowodanów, azotu, fosforu i wapnia.

Każda z wymienionych substancji wspomaga rozwój i kwitnienie roślin (również orchidei), a poza tym ma zbawienny wpływ na ich ogólny stan. Aby odżywka na bazie piwa była efektywna, powinieneś korzystać z niej należycie. Zwyczajne otworzenie puszki lub butelki i wlanie alkoholu do donicy byłoby zupełnie nierozsądne. Nawóz musisz właściwie sporządzić i używać systematycznie, ale z umiarem. Nadmiar tego specyfiku może przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepiej kieruj się poniższymi wytycznymi, a twoja roślina momentalnie odżyje i fantastycznie rozkwitnie.

REKLAMA

Jak stosować złoty napój do storczyka?

Zanim zafundujesz orchidei piwo, musisz ten płyn odpowiednio przygotować.

Otwórz puszkę/butelkę i zostaw tak na parę godzin, a wtedy trunek zostanie pozbawiony gazu. Potem połącz 50 ml piwa z 300 ml wody i uzyskaną miksturą podlej swoją orchideę. Dzięki temu roślina stanie na nogi i będzie czarować wyglądem. Piwnym specyfikiem nie dokarmiaj storczyka częściej niż raz w miesiącu, bo doprowadzisz do przenawożenia, co jest niebezpieczne dla sadzonki. W najgorszej sytuacji dojdzie do obumarcia storczyka.

REKLAMA

Czytaj też: Zmiel i wrzuć do doniczki z zamiokulkasem. Roślina wybuchnie nowymi liśćmi


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA